Oblíbené řecké destinace

Oblíbené řecké destinace
 pláže/moře   památky   noční život      klid         potápění   cena dovolené výběr zájezdů 
Kréta
Rhodos
Karpathos
Korfu
Lefkada
Kefalonia
Ithaka
Zakynthos
Santorini
Ios
Naxos
Paros
Mykonos
Kos
Kalymnos
Samos
Chios
Lesbos
Alonissos
Skopelos
Skiathos
Lemnos
Thassos
Chalkidiki

Pozn.: u každého kritéria znamená větší počet hvězdiček lepší kvalitu, počet nebo vhodnost. U ceny dovolené znamená vyšší počet hvězdiček levnější dovolenou. Maximální počet hvězdiček u všech kritérií je pět.

 

Oblíbené destinace v Řecku

 


V Řecku strávíte dovolenou svých snů. Tato země Vám nabízí vše, co si můžete přát. Nejznámější letoviska se nacházejí především na ostrovech, ale i na pevnině lze strávit zajímavou dovolenou. V každém případě Vás bohatá historie Řecka zajisté osloví na každém z těchto míst.

Ostrovy Kréta, Rhodos, Mykonos, Naxos, Lesbos, Samos, Andros, Zakynthos, Lefkada, Korfu nabízí kromě plavání v moři i jiné možnosti trávení volného času, například potápění, šnorchlování, vodní lyžování nebo windsurfing. A jelikož jsou kolébkou řecké civilizace, mohou se pochlubit mnoha archeologickými nalezišti, architektonickým dědictvím a po staletí utvářenými místními tradicemi. Vše výše uvedené v kombinaci s ideálním klimatem, bezpečnými vodami a často krátkou vzdáleností mezi ostrovy zapříčinilo jejich velkou oblibu jak u domácích tak i u zahraničních turistů.

Na pevnině lze trávit dovolenou především na Olympské riviéře, na poloostrově Chalkidiki a v Attice na Apollónově pobřeží nebo v Athénách.

          

Mezi nejvýznačnější památky řeckého kulturního dědictví, z nichž většina je pod záštitou UNESCO, patří především: skalní kláštery v Meteoře, klášterní komplex na Mount Athos, Akropole a další památky v Athénách, věštírna v Delfách, divadlo v Epidauru, citadela s kyklópským zdivem v Tírynthu, Lví brána a hrobky králů v Mykénách, stadion v Olympii, opevněné město řádu johanitských rytířů na Rhodu, palác v Knóssu na Krétě, středověká část města Kerkyra na Korfu a desítky dalších. 

Dále může Řecko nabídnout lázeňské pobyty (kupříkladu na Krétě jsou v provozu dvě centra thalassoterapie - léčebná kůra, při které se používají mořské podukty), agroturistiku ve venkovských oblastech, deset národních parků (např. Parnitha, Olympus), přes 200 státních a 100 soukromých muzeí a samozřejmě množství sportovního vyžití od všemožných vodních sportů včetně raftingu, přes golf (5 hřišť splnujících mezinárodní standard) až po možnost lyžování v jednom z 19ti zimních resortů. V Řecku vám prostě nic nebrání užít si svou dovolenou či last-minute podle svého.

Najdeme pro Vás zájezd do Řecka na míru!

Napište nám Vaše požadavky na info@amazing-travel.cz