Kde prožít exotický silvestr pod palmami

Kde prožít exotický silvestr pod palmami

 

Advertisement
 
 
obrazek

Dominikánský ostrov Saona je součástí národního parku Parque Nacional del Este.

FOTO: bigstock.com
 
Štědrovečerní selata a pečená kuřata jsou dojedena a jde se na pláž. Sníh nikde nevidíme, protože teploměry ukazují třicítku, ale bílo je tu dost. To díky světlému písku na plážích a doznívajícím vánocím - jejich hlavní barva v Dominikánské republice je právě bílá. Takhle to vypadá na konci roku v jedné z turisty nejoblíbenějších exotických zemí na konci roku.

Párty v oblíbeném baru, chlebíčky u přátel nebo klid doma u scének Vladimíra Menšíka bývají nejčastějším zakončením roku Čechů, Moravanů a Slezanů. Nic proti tomu, je to fajn, ale někdy neškodí nabourat každoroční stereotyp. Nejlépe na exotické pláži. Už předloni si v Dominikánské republice, Thajsku, na Kubě a v dalších zahraničních lokalitách užívalo poslední den roku na 150 tisíc našinců.

Místo chladného sněhu prohřátý písek, místo vánočního stromku palmy a namísto kapra čerstvé plody moře v restauraci s výhledem na vlnící se hladinu moře. Kde se na něco takového můžeme na přelomu roku těšit?

Pohoda na Punta Caně.

FOTO: bigstock.com

Užijte si svátky na nejkrásnějších plážích planety

Málokdo zná nádherné vnitrozemí Dominikánské republiky. Poznat tamní kakaové nebo kávové plantáže a vodopády v božské krajině mezi palmami, to stojí za malý výlet do centra dominikánské části ostrova Hispaniola. Ovšem to největší bohatství čeká na plážích.

Ráno si vychutnáte kávu v kavárně s tou nejkvalitnější kávou, pak si dopřejete lázeňskou kúru v komplexu pod hlavičkou Bvlgari, absolvujete hodinu fotografování a nový rok přivítáte opulentním piknikem na nejkrásnější pláži světa, na Bavaro. Tahle představa je realitou v těch nejluxusnějších resortech v letovisku Punta Cana

Takhle krásné jsou pláže v Dominikánské republice. Tahle leží kousek od letoviska Punta Cana.

FOTO: www.bigstockphoto.com

To patří, ostatně jako celá Dominikánská republika, k těm vůbec nejpopulárnějším zimním exotickým destinacím. Aby také ne – zdejší pláže jsou podle UNESCO nejkrásnější na světě, perfektní je i servis, taktéž s puncem světové špičky. Přidejte k tomu božské počasí – celoročně je tu okolo 27 stupňů – a musí vám být jasné, že tomuto koktejlu se nedá odolat.

Punta Cana je poměrně živé letovisko, proto ti, co chtějí klid, vyhledávají spíše jiná místa. Třeba pohádkový ostrov Cayo Levantado, na kterém jsou pouhé dva resorty a pak už nic. Tedy „nic“ – ještě nádherná pláž, známá z katalogů, pohlednic i z reklam na slavný rum Bacardi. Podle pověsti je navíc právě na této pláži zakopaný velký pirátský poklad. Až vás tedy omrzí polehávání v houpací síti, můžete se pustit do pátrání.

Část nejkrásnější pláže světa – dominikánské Bavaro.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Silvestrovský luxus na kubánský způsob – Varadero

Láká-li vás prožít silvestr na Kubě, vysypejte z prasátka zhruba 40 tisíc korun. Na této hranici totiž začínají ceny za pobyt v exponovaných silvestrovských termínech. Jednoduché hotely nedaleko centra letoviska Varadero jsou ideální volbou pro méně náročné cestovatele. Ti náročnější a toužící po luxusu pak mohou vyrazit na panenské ostrůvky při severním pobřeží Kuby. Turistů je tu méně, stejně tak hotelových resortů, luxus a ceny jsou naopak vyšší.

Ostrůvek Cayo Santa Maria má na délku 16 a na šířku pouhé dva kilometry a do roku 2001 tu nestál jediný hotelový resort. Dnes je rájem s 13 kilometry čistých panenských pláží a s luxusními resorty pro nejnáročnější.

I pláže na kubánských ostrůvcích stojí za to. Na obrázku Playa Sirena a Cayo Largo.

FOTO: www.bigstockphoto.com

I Cayo Coco byl až do roku 1993 turistickým ruchem téměř nepolíbený. A v dalších letech sem jezdilo jen pár nadšenců. Všechno se změnilo až v roce 2005, kdy na ostrově, jež disponuje dvaceti kilometry pláží, vzniklo letiště, jež usnadnilo přístup. Hotelů i turistů přibylo, v porovnání s pevninskou Kubou je tu ale stále božský klid.

Nejžhavější je v Thajsku Ko Samet

Hodně populární je stále Thajsko. Konec roku je pro tamní letoviska hlavní sezóna, služby tu tedy jedou naplno. Hlavně ve vyhlášeném centru zábavy – v Pattayi.

V nabídkách naší cestovní agentury najdete i více než dvoutýdenní zájezdy do Thajska ve vánočních termínech.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Pro ty, které neláká rušná Pattaya, označovaná často jako Las Vegas Asie, se nabízí pobyt na thajských ostrůvcích. Jedním z nejsnáze dostupných (i z Pattayi) je Ko Samet. Sami Thajci o něm mluví jako o ostrově s nejbělejším pískem a nejžhavějšími slunečními paprsky. Podle vědců právě sem dopadá nejvíc slunečních paprsků v celém Thajsku. Ostrov, který byl do 80. let téměř neobydlený, se může pochlubit několika krásnými plážemi. Včetně té hlavní, které sepřezdívá Diamantová.