Ne každý měl čas vyrazit v červenci a srpnu k moři. Anebo čas měl, ale tak dlouho přebíral, až nevybral nic. Dnům u moře ale ještě nemusí být konec, pořád pěkně je ještě v mnoha evropských destinacích, případně je tu pořád možnost sbalit větší kufr a vyrazit někam dál.

Pojďte se podívat na pět tipů na ideální zářijové destinace!

Turks a Caicos – trocha Británie v Karibiku

Souostroví Turks a Caicos je zámořským územím Velké Británie a paradoxně ho v Evropě příliš lidí nezná. Drtivou většinu klientely tady proto tvoří Američané. Zájem o tuto destinaci v Evropě stoupá až v posledních letech – a to především díky ocenění, kterých se jí dostalo.

V roce 2011 byla zdejší pláž Grace Bay zvolena nejkrásnější pláží světa, a loni se jednomu ze zdejších resortů dostalo ocenění „nejlepší místo pro rodinnou dovolenou na světě“ – aby ne, funguje tady třeba největší aquapark v celém Karibiku.

Nebývale luxusní letoviska – i to je vizitka Turks a Caicos.

Nebývale luxusní letoviska – i to je vizitka Turks a Caicos.

 

Průměrná teplota se tady celoročně pohybuje okolo třiceti stupňů, v létě je tady až nepříjemné horko, v září pak teploty lehce spadnou dolů, na příjemné hodnoty. A slunce svítí a svítí… Není divu, že tu jedno ze svých sídel má i Bruce Willis.

Kubánská riviéra – sázka na jistotu

Září je na Kubě ve znamení konce období dešťů a teplot nad třicet stupňů – v letovisku Varadero tak přibývá turistů (ti jsou tu ale po celý rok, v období dešťů se sice srážky objevují, ale jsou opravdu velmi krátké) a vše se chystá na vypuknutí té hlavní sezony.

Do Varadera každý rok přicestuje asi milion turistů z celého světa, odhaduje se, že sem míří tři ze čtyř turistů, kteří přijedou na Kubu. Není proto divu, že je největším letoviskem Kuby, ale i jedním z největších v celém Karibiku.

Co ve Varaderu? Oblíbené kubánské letovisko Varadero nabízí k radovánkám přes 20 km pláží 

Dovolenou v letovisku Varadero nemůžete udělat chybu.

Dovolenou v letovisku Varadero nemůžete udělat chybu.

 

Pláže tu mají délku okolo dvaceti kilometrů a najdete na nich kompletní zázemí – od restaurací a barů, až po školy potápění a půjčovny katamaránů. Mimochodem, věděli jste, že se Varadero stalo dovolenkovým letoviskem už ve 20. letech 20. století?

Maroko – stále oblíbenější destinace

Pláže a hotelové resorty na pobřeží moře a zároveň v blízkosti hlavního města Rabat jsou mezi turisty stále oblíbenější. Maroko se tak pomalu zbavuje nálepky pro plážové turisty nevhodné země a naopak se stává alternativou dovolené v Tunisku nebo v Egyptě.

I tady už stojí pětihvězdičkové resorty, kde si člověk může dopřát masáž nebo večeři od kuchaře, který několikrát po sobě získal michellinské hvězdičky.

 

 
 

 

V září je v Maroku „chladněji“ než v červenci a v srpnu – teploty tu spadnou z nějakých osmatřiceti stupňů na příjemnějších dvaatřicet. I tak ale spousta lidí zůstane jen na plážích a na poznání místních zajímavostí nemají sílu – přitom minimálně Fes s koželužnou, nebo duny na Sahaře v blízkosti městečka Erfoud stojí za to.

 

Maroko je stále oblíbenější destinací – a´t už se to týká poznávacích zájezdů, nebo pobytů u moře.

Maroko je stále oblíbenější destinací – ať už se to týká poznávacích zájezdů, nebo pobytů u moře.

 

Jamajka – zelený klenot Karibiku

Rum, reggae, pláže, slunce a pohoda – tenhle pětiboj vás čeká, pokud vyrazíte na Jamajku. Září je tady jeden z nejteplejších měsíců, zároveň se tu ke konci chýlí období dešťů – srážky jsou pořádně intenzívní, ale o to kratší, takže sem turisté bez problémů jezdí i v tomto období.

Asi nejznámější plážovou lokalitou na Jamajce je letovisko Negril, které se může pochlubit zhruba 11 kilometry pláží a mělčinami ideálními ke šnorchlování. Mimo to je na Jamajce dvanáct špičkových golfových hřišť a také možnost vyrazit na exkurzi do zdejšího známého lihovaru Appleton Estate, která je zakončena ochutnávkou rumů.

Barbados – lokalita ve stínu jiných

Leží v Karibiku a je zastíněný jinými známějšími a oblíbenějšími lokalitami – neprávem. Barbados totiž může nabídnout třeba i pláže s narůžovělým pískem, nebo městečka s krásnou koloniální architekturou. Většina turistického zázemí se tady soustředí na západě a jihozápadě ostrova – tam jsou i ty nejlepší pláže pro „klasický“ pobyt na pláži.

Barbados – to jsou bílé, nebo narůžovělé pláže.

Barbados – to jsou bílé, nebo narůžovělé pláže.

Na východě pobřeží omývají vyšší vlny – a proto jde o vyhledávanou lokalitu ze strany surfařů. Na Barbados jezdí také potápěči, v jeho okolí je totiž pod mořskou hladinou více než desítka vraků lodí.

V září tu navíc končí období dešťů, a pokud si počíháte na ten správný zájezd, můžete ušetřit až patnáct tisíc na osobu.

Nabidky naleznete na www.amazing-travel.cz , nebo nám napište a najdeme pro Vás tu správnou dovolenou